کاشت ناخن
کاشت ناخن

اگر به دنبال کاشت و خدمات ناخن در پاسداران تهران هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید : در این مقاله راجع به انواع کاشت ناخن و آموزش کاشت ناخن صحبت خواهیم کرد .

کاشت ناخن طبیعیکاشت ناخن 

کاشت ناخن نوعی آرایش و تزیین ناخن است و در آن به چند روش نوعی مواد، به شکل ناخن مصنوعی روی ناخن طبیعی فرد با ماندگاری بالا چسبانده می‌شود. برای انجام این کار ابتدا سطح ناخن‌ها را به وسیله سوهان برقی می‌تراشند تا جایی كه لایه خیلی نازكی از ناخن باقی بماند. علت انجام این کار آن است که هرچه ناخن طبیعی فرد نازک‌‌تر شود و ناخن مصنوعی بتواند جای ناخن طبیعی را پر کند کاشت طبیعی‌‌تر و زیبا‌‌تر به نظر‌ می‌رسد. ویژگی دیگر یک کاشت خوب علاوه بر داشتن ظرافت و زیبایی، دوام و استحکام بالا نیز هست.

 

کاشت ناخن کوتاه

امروزه کاشت ناخن کوتاه مورد محبوبیت بسیاری از خانم‌ها قرار گرفته است. در واقع کاشت کوتاه انتخابی بی‌نقص برای خانم‌هایی است که خواستار ناخن‌هایی طبیعی و در عین حال جذاب هستند. به این دلیل در این قسمت از مقاله به بررسی این مدل‌ می‌پردازیم.

انتخاب اندازه ناخن بستگی به شیوه‌ی زندگی و نوع کار شما دارد اما مزیت مهمی که کاشت ناخن کوتاه دارد علاوه بر طبیعی جلوه کردن، راحتی است بطوریکه انگار ناخن‌های خودتان است و برای انجام کار‌ها با سختی مواجه‌ نمی‌شوید. اگر ناخن‌های شما شکننده است، برای شما ناخن کوتاه گزینه مناسبی است، چرا که ناخن‌های کوتاه احتمال کمتری برای شکستن دارند. همچنین امروزه که استفاده‌ی ما از کیبورد‌ها بسیار زیاد شده است داشتن ناخن‌های بلند ممکن است اذیت کننده باشد.

به افرادی که از لنز‌ها استفاده‌ می‌کنند نیز کاشت ناخن کوتاه پیشنهاد‌ می‌شود برخی از خانم‌ها تصور‌ می‌کنند ظرفیت کمتری برای طرح‌های زیبا و متفاوت دارد در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و روی ناخن‌های کوتاه نیز طرح‌های بسیار جالبی را‌ می‌توان پیاده کرد که جلوه خاصی به دستان شما‌ می‌بخشند.

 

برای مشاهده گالری نمونه کارهای کاشت ناخن سالن زیبایی عقیلی کلیک کنید

کاشت ناخن طبیعی

اگر می‌خواهید ناخن‌هایتان طبیعی باشد و طوری جلوه کند که انگار ناخن‌های خودتان است به شما کاشت طبیعی را پیشنهاد‌ می‌کنیم در این نوع کاشت سایز ناخن متناسب با انگشتان شما هست و اندازه‌ای متوسط یا کوتاه دارد همچنبن رنگ آن، نزدیک به رنگ ناخن‌های اصلی خودتان است به این ترتیب کاشت طبیعی برای افرادی که مایلند طبیعی‌‌تر به نظر برسند گزینه مناسبی است.

مراحل کاشت ناخن

مرحله اول:

آماده‌ کردن ناخن‌ها از نظر بهداشتی است. در ابتدا باید دست‌های خود بشویید و با مواد ضدعفونی‌کننده کاملا تمیز کنید. همچنین نباید روی ناخن‌هایتان لاک یا هر چیز اضافه دیگری باشد.

مرحله دوم:

ناخن‌ها را کاملا کوتاه کنید و فقط 2 میلی متر ارتفاع داشته باشد.

مرحله سوم:

یک مانیکور سطحی انجام دهید به این شکل که اطراف ناخن را چرب کنید تا بتوانید پوست‌های اضافی ناخن را عقب ببرید و مرتب کنید.

مرحله چهارم:

با استفاده از سوهان کناره‌ها و روی سطح ناخن را به صورت کامل سوهان میزنیم. همچنین برای روی سطح ناخن از مواد ضد قارچ نیز استفاده کنید.

مرحله پنجم:

برای هر انگشت باید از ناخن متناسب خود استفاده کرد. نه کوچک‌‌تر از ناخن و نه آنقدر عریض‌‌تر که از ناخن اصلی بیرون بزند.

مرحله ششم:

برای این مرحله روی خط ناخن مصنوعی باید چسب زده شود چسب باید به اندازه زده شود. اکنون برای چسباندن ناخن باید دقت کنید ناخن را به صورتی نگیرید که سر ناخن خیلی رو به بالا باشد و یا خیلی رو به پایین باشد. تیپ را که چسب زدیم را روی ناخن می‌چسبانیم و چند ثانیه صبر میکنیم تا چسب خشک شود.

مرحله هفتم:

در این مرحله به وسیله یک کاتر به اندازه‌ای که میخواهیم ناخن ارتفاع داشته باشد ناخن را کوتاه میکنیم.

مرحله هشتم:

در این مرحله رو، بالا و کناره‌های ناخن را سوهان کشی‌ می‌کنیم در حدی که کمی نازک شود و گوشه‌هایی که تیزی دارد کم شود و بعد از آن یک بار هم سوهان را زیر تیپ‌ می‌کشم.

مرحله نهم:

در این مرحله دوباره اطراف ناخن را چرب کنید چون کاری که باید انجام شود پرایمر هست و ممکن است برخی افراد به آن حساسیت داشته باشند و احساس سوزش داشته باشند برای همین با این کار یک لایه محافظ اطراف ناخن می‌کشیم.

مرحله دهم:

سپس دوباره ضد قارچ روی ناخن‌ها بزنید بعد از زدن ضد قارچ به هیچ عنوان آن را برای خشک شدن سریع‌‌تر فوت نکنید و یا دست روی آن نکشید زیرا این کار باعث میشود که باکتری‌ها به سطح ناخن بچسبند و عفونت ایجاد شود. چند ثانیه صبر کنید تا ضد قارچ خشک شود.

مرحله یازدهم:

بعد از خشک شدن ضد قارچ خشک پرایمر را به ناخن‌ها میزنیم (باید به کل ناخن زده شود) پرایمر باعث‌ می‌شود تا چسبندگی بین ناخن و ژل ایجاد شود.

مرحله دوازهم:

قلمو را آغشته به لیکوئید کنید و پودر کاشت را بر دارید و روی خط تیپ بگذارید و کمی با قلمو روی مواد میزنیم تا هوا نگیرد و سپس به سمت سر ناخن می‌کشیم و دوباره به همان صورت پودر را برداشته و این بار از کمی پایین‌‌تر شروع به موادگذاری‌ می‌کنیم و به همین ترتیب ادامه‌ می‌دهیم بعد از این که تمام ناخن را با پودر کاشت پوشاندیم چند دقیقه صبر می‌کنیم تا مواد خشک شود.

مرحله سیزدهم:

در این مرحله با سوهان برقی شروع به صاف کردن سطح مواد روی ناخن و دور ناخن‌ می‌کنیم.

مرحله چهاردهم:

سپس با سوهان برقی شروع به صاف کردن سطح مواد روی ناخن و دور ناخن‌ می‌کنیم. و بعد از این کار به کمک بافر روی سطح ناخن را می‌کشیم تا سطحی صاف‌‌تر و یکدست‌‌تر بدست آید.

مرحله آخر:

این مرحله‌ی مورد علاقه خانم‌ها است در این مرحله‌ می‌توانید دست‌های خود را بشویید و لاک مورد علاقه خود بزنید.

جدیدترین مدل های ژلیش ناخن

کاشت ناخن - نسیم عقیلی
کاشت ناخن - نسیم عقیلی

انواع کاشت ناخن

در حالت کلاسیک دو نوع اصلی کاشت  وجود دارد که بقیه روش‌ها، از همین دو روش اصلی مشتق شده است و حالاتی گوناگون و دوام متغیر را در زیبایی و استحکام ناخن‌ها ایجاد‌ می‌کند. شیوه قلم گذاری و پخش مواد در این روش‌ها از یکدیگر متفاوت است. دو نوع اصلی : کاشت ناخن با مواد پودری و با مواد ژله‌ای است. بر پایه این دو دسته کلاسیک، با استفاده از مواد مذکور‌ می‌توان 14 نوع جدید از انواع آن را به وجود آورد که شامل موارد زیر است:
 • پودری

 • ژله ای

 • قالبی

 • به روش فیبر یا گیاهی

 • اکلیلی

 • سیلک

 • میکس

 • آکواریوم

 • دیپینگ

 • مرمریت

 • لاک جلیش

 • فرنچ یا فرنچ دائمی

 • بیبی بومر یا کاشت‌هایلایت

 • موقت یا تیپ گذاری

برای خواندن مطالب درمورد میکروبلیدینگ ابرو

متداول ترین سوالات در رابطه با کاشت ناخن

اکریلیک ها نباید ناخن ها را خراب کنند
کاشت ناخن نسیم عقیلی

کاشت ناخن پودری

روش کاشت ناخن پودری از معروف‌ترین ‌‌‌و رایج‌ترین ‌‌‌روش‌ها  است. در این روش با استفاده از پودر اکریلیک و لیکوئید لایه‌ای محکم از ترکیب این دو ماده ساخته‌ می‌شود سپس به کمک پرایمر و سوهان کشی‌های مختلف، به ناخن‌ها استحکام و فرمی زیبا بخشیده‌ می‌شود. در این روش از ۴ نوع پودر استفاده‌ می‌شود: پودر کاشت کریستالی، پودر کاشت پینک یا صورتی ، پودر کاشت کاور و پودر کاشت رنگی. کاشت ناخن پاسداران پودری یکی از پرکاربردترین و با دوام‌ترین ‌‌‌نوع کاشت ناخن است. همچنین استحکام بالایی در اثر ضربات دارد.

کاشت ناخن هلویی

کاشت ناخن هلویی بین کسانی که تمایل دارن ناخن‌های طبیعی داشته باشند یکی از محبوب‌ترین ‌‌‌روش‌هاست. کاشت ناخن هلویی در اصل خود دارای رنگ بوده و نیاز به زدن لاک ندارد که از این رو نسبتا روش ساده‌‌تری است. برای این مدل پس از ترکیب کردن مواد پودر و مایع که به این ترکیب لیکوئید گفته می‌شود روی ناخن زده می‌شود که یک لایه محافظتی بسیار خوبی را بر روی ناخن ایجاد می‌کند. این نوع به دو صورت پودر هلویی و پودر معمولی انجام می‌شود. برای این مدل کاشت  از طراحی و دیزاین‌های شاین‌،‌‌‌ کوتاه‌،‌‌‌ ساده‌،‌‌‌ فرنچ‌،‌‌‌ اکلیلی استفاده می‌شود. یکی از خوبی‌های پودر هلویی این است که کسانی که صدف ناخن‌شان کوتاه است صدف ناخن را با پودر هلویی می‌پوشانند تا ناخن زیبایی بیش‌تری داشته باشد. یکی از نکات مهمی که در کاشت ناخن باید به آن توجه شود، موادی است که به کار برده‌ می‌شود که به شرح زیر است.
 • ضد قارچ
 • پرایمر در دو نوع اسیدی و غیر اسیدی
 • پودر 
 • لیکویید کاشت ناخن در سه نوع خشک، نیم چرب، چرب
 • بیس کات در دو نوع ژل و معمولی
 • تاپ کات در چهار نوع معمولی، ژل، شاین، مات
 • باندر ژل یا پرایمر ژل
 • پلی ژل
 • بیلدر ژل
 • کلینز
کاشت ناخن
کاشت ناخن
کاشت ناخن نسیم عقیلی

دستگاه‌ها

دستگاه‌های کاشت ناخن شامل دو نوع UV و دستگاه LED هستند و از هر دو آن‌ها برای خشک کردن ژل کاشت استفاده‌ می‌شود

دستگاه UV: داخل این دستگاه‌ها لامپ یو وی قرار دارد که توسط آن ژل خشک‌ می‌شود. زمان خشک شدن ژل در این دستگاه بیش‌تر از دستگاه LED است.

دستگاه LED: در این دستگاه از لامپ‌های LED برای خشک کردن ژل استفاده‌ می‌شود. عمر لامپ‌های LED بیش‌تر از لامپ‌های UV است همچنین با این دستگاه در زمان کوتاه تری ژل خشک‌ می‌شود.

دستگاه UV – LED: این دستگاه آخرین مدل دستگاه برای کاشت است و مزیت‌های بیش‌تری نسبت به دو مدل دیگر دستگاه دارد به این ترتیب بهترین و کامل‌ترین ‌‌‌گزینه در دستگاه‌های کاشت ناخن هستند.

کاشت ناخن هلویی- نسیم عقیلی

آموزش کاشت ناخن

امروزه استقبال زیادی می‌شود و این شغل مشتریان زیادی پیدا کرده است. بنابراین هر روزه بر متقاضیان یادگیری این رشته افزوده‌ می‌شود اما نکته‌ای که مهم است این است که همه این افراد موفق نخواهند شد مشتریان خود را جذب کنند و تنها افرادی که به شکل صحیح و اصولی این حرفه را یاد بگیرند موفق خواهند شد. مراحل آن به طور کلی ۴ مرحله است شامل:
 • زیر سازی
 • مواد گذاری
 • سوهان کشی
 • طراحی ناخن
این مراحل را باید زیر نظر یک مربی کاردان آموزش ببینید، تمرین‌های لازم را انجام دهید و تجربه کسب کنید تا به یک ناخن کار حرفه‌ای تبدیل شوید، بتوانید مشتریان را جذب کنید و کسب درآمد کنید.

 هزینه کاشت ناخن پاسداران

هزینه‌ی کاشت ناخن با توجه به روشی که انجام‌ می‌شود، مارک و نوع مواد مصرفی و تخصص آرایشگری که خدمات زیبایی را به شما ارایه‌ می‌دهد متفاوت خواهد بود و قیمت آن حدودا از ۱۵۰ تومن به بالا متغییر است.

برای انتخاب بهترین سالن برای آرایش عروس روی لینک راهنما کلیک کنید

کاشت برای ناخن پا

امروزه بانوان به زیبایی و آراستگی ناخن‌های پایشان اهمیت بیش‌تری‌ می‌دهند. ناخن‌های آسیب دیده و یا دفرمه با کاشت به ناخن‌های زیباتری تبدیل خواهند شد. کاشت ناخن پا تفاوت زیادی با کاشت دست ندارد و بطور کلی شامل:

 • زیر سازی
 • تیپ گذاری
 • مواد گذاری
 • سوهان کشی

و از بین بردن ناهمواری‌های احتمالی است. همچنین توجه داشته باشید که ناخن‌های پا به رعایت بیش‌تر نکات بهداشتی نیاز دارند.

نکات ایمنی بعد از کاشت

 • با اجسام آلوده تماس نداشته باشید

 • مراقب باشید تا ضربه به ناخن‌هایتان وارد نشود

 • زمانی که از مواد شوینده و آب استفاده‌ می‌کنید تا حد امکان از دستکش به دست کنید

 • با مواد شیمیایی و حلال بدون دستکش کار نکنید

 • استخر‌ها احتمال بروز بیماری‌های قارچی در ناحیه ناخن‌های کاشته شده را بالا‌ می‌برند سعی کنید در استخرهای شخصی و یا کاملا بهداشتی حضور پیدا کنید.

 

سوالات متداول

1کاشت ناخن هلویی
کاشت ناخن هلویی بین کسانی که تمایل دارن ناخن‌های طبیعی داشته باشند یکی از محبوب‌ترین ‌‌‌روش‌ها است. کاشت ناخن هلویی در اصل خود دارای رنگ بوده و نیاز به زدن لاک ندارد که از این رو نسبتا روش ساده‌‌تری است. برای کاشت ناخن هلویی پس از ترکیب کردن مواد پودر و مایع که به این ترکیب لیکوئید گفته می‌شود روی ناخن زده می‌شود که یک لایه محافظتی بسیار خوبی را بر روی ناخن ایجاد می‌کند. کاشت ناخن هلویی به دو صورت پودر هلویی و پودر معمولی انجام می‌شود. برای این مدل کاشت ناخن از طراحی و دیزاین‌های شاین‌،‌‌‌ کوتاه‌،‌‌‌ ساده‌،‌‌‌ فرنچ‌،‌‌‌ اکلیلی استفاده می‌شود. یکی از خوبی‌های پودر هلویی این است که کسانی که صدف ناخن‌شان کوتاه است صدف ناخن را با پودر هلویی می‌پوشانند تا ناخن زیبایی بیش‌تری داشته باشد.
2کاشت ناخن پودری
روش کاشت ناخن پودری از معروف‌ترین ‌‌‌و رایج‌ترین ‌‌‌روش‌هاست. در این روش با استفاده از پودر اکریلیک و لیکوئید لایه‌ای محکم از ترکیب این دو ماده ساخته‌ می‌شود سپس به کمک پرایمر و سوهان کشی‌های مختلف، به ناخن‌ها استحکام و فرمی زیبا بخشیده‌ می‌شود. در این روش از ۴ نوع پودر استفاده‌ می‌شود: پودر کاشت کریستالی، پودر کاشت پینک یا صورتی، پودر کاشت کاور و پودر کاشت رنگی. کاشت ناخن پودری یکی از پرکاربردترین و با دوام‌ترین ‌‌‌نوع کاشت ناخن است. همچنین استحکام بالایی در اثر ضربات دارد.
3هزینه کاشت ناخن
هزینه‌ی کاشت ناخن با توجه به روشی که انجام‌ می‌شود، مارک و نوع مواد مصرفی برای کاشت ناخن و تخصص آرایشگری که خدمات زیبایی را به شما ارایه‌ می‌دهد متفاوت خواهد بود .جهت کسب اطلاعات دقیق میتوانید با سالن زیبایی نسیم عقیلی به شماره  02122552536 تماس حاصل فرمایید.
4 آموزش کاشت ناخن
امروزه استقبال زیادی از کاشت ناخن‌ می‌شود و این شغل مشتریان زیادی پیدا کرده است. بنابراین هر روزه بر متقاضیان یادگیری این رشته افزوده‌ می‌شود اما نکته‌ای که مهم است این است که همه این افراد موفق نخواهند شد مشتریان خود را جذب کنند و تنها افرادی که به شکل صحیح و اصولی این حرفه را یاد بگیرند موفق خواهند شد. مراحل کاشت ناخن به طور کلی ۴ مرحله است شامل:
 • زیر سازی
 • مواد گذاری
 • سوهان کشی
 • طراحی ناخن
این مراحل را باید زیر نظر یک مربی کاردان آموزش ببینید، تمرین‌های لازم را انجام دهید و تجربه کسب کنید تا به یک ناخن کار حرفه‌ای تبدیل شوید، بتوانید مشتریان را جذب کنید و کسب درآمد کنید. .