هایلایت مو
هایلایت مو

اگر به دنبال هایلایت مو در پاسداران تهران هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید : در این مقاله راجع به مراقبت از هایلایت مو,قیمت هایلایت مو و .. صحبت خواهیم کرد .

هایلایت مو چیست؟

هایلایت کردن به معنای ایجاد رگه‌های روشن مو‌، ‌در بین موهای تیره‌ی است‌. ‌هایلایت مو با یک آرایش ملایم می‌تواند چهره‌ی شما را زیباتر کند‌. ‌البته باید توجه داشته باشید که هایلایت یک کار ‌کاملا تخصصی است و اگر آرایشگر شما خلاقیت داشته باشد و مدل‌های جدید و متنوعی به شما پیشنهاد کند‌، ‌قطعا نتیجه‌ی کار بهتر خواهد بود‌. ‌همان طور که می‌دانید برای تغییر رنگ موها‌، ‌انتخاب‌های مختلفی برای مدل و رنگ آن‌ها دارید‌، ‌به طوری که ممکن است انتخاب را برایتان کمی سخت کند‌، ‌اما ‌بهترین راه برای جلوه دادن به موها‌، ‌هایلایت کردن آن ‌است‌.
هایلایت مو - نسیم عقیلی

 روش‌های انجام هایلایت مو پاسداران

برای اجرای هایلایت مو، ابتدا مو‌ها را تقسیم‌‌بندی کنید‌. ‌به این صورت که قسمت جلوی سر ۳ قسمت و پشت سر ۴ قسمت شود‌.

با شانه دم باریک قسمت‌های مورد نظر را به صورت زیگزاگی جدا کنید‌. ‌دقت کنید که قطر مو نباید بیش‌تر از نیم سانتی‌متر باشد‌ ‌

کاغذ فویل را به شکل مستطیل به اندازه پنج سانتی‌متر از طول و عرض مو‌ها بیش‌تر ببرید‌، ‌لبه جلوی کاغذ فویل را برای استحکام بیشتر حدود دو سانتی‌متر تا بزنید‌، ‌سپس موها را روی کاغذ فویل قرار بدهید و اطراف ریشه‌های مو را با یک لایه نازک پنبه بپوشانید‌.

مواد دکلره را از نیم سانتی‌متری پوست سر به موها بزنید‌. ‌مقدار مواد دکلره را زیاد نزنید‌، ‌زیرا باعث نشتی به مو‌های زمینه خواهد شد‌. ‌همچنین از پودرهای مخصوص فویل استفاده کنید‌، ‌این پودرها کف نمی‌کند ولی در عین حال بیرنگی و هایلایت موها را انجام می‌دهند‌.

سپس کاغذ فویل را روی موها تا کنید‌. ‌

موها را هر ده دقیقه یک بار چک کنید‌، ‌یادتان باشد اگر مو‌ها کش بیایند یعنی در حال سوختن هستند!

بعد از مکث کافی قسمت‌های دکلره شده مو را که به پایه مورد نظر رسیده‌، ‌شسته و رنگساژ مورد نظر را روی مو‌ها بزنید و در آخر با یک براشینگ خوب کار هایلایت مو پاسداران را به پایان برسانید‌.

در این روش پس از برداشتن فویل‌ها تکه‌های روشن مو به شکلی کاملا منظم و خط کشی شده است‌.

در روش کلاه برای ایجاد تکه روشن در بین مو‌ها رشته‌های نازک مو از روزنه‌های کلاه بیرون آورده شده و توسط رنگ مو مورد نظر مشتری، مو رنگ می‌شود‌. ‌سپس این رنگ‌ها پاک شده و کلاه برداشته می‌شود و بدین ترتیب موهای هایلایت شده به صورت نامنظم و زیبا در لابه لای موهای تیره خودنمایی خواهند کرد‌.

بالیاژ تکنیک هایلایت موها به صورت آزادانه و با کمک دست انجام می‌شود‌. ‌در این روش غالبا موها از محور وسط تا پایین و نوک موها رنگ می‌شوند‌. ‌یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته بالیاژ‌، ‌نحوه‌ی رنگ آمیزی موها است‌. ‌در این روش‌، ‌ابتدا پایین‌ترین بخش موها در نزدیکی گردن‌، ‌سپس قسمت میانی و بعد بخش بالایی موها رنگ می‌شود‌. ‌بین هر لایه مو‌، ‌یک کاغذ سلفون قرار می‌گیرد‌. ‌در نهایت کار‌ ‌بالیاژ هم شبیه هایلایت مو پاسداران می‌شود‌. ‌با این تفاوت که بالیاژ تیره‌تر است و رنگ روشن موهای بالیاژ شده‌، از رنگ پایه ‌خیلی روشن‌تر نیست‌. ‌بالیاژ رنگ طبیعی‌تری به موها می‌دهد‌.

تفاوت بین هایلایت مو با فویل و با کلاه

الف) هایلایت مو با کلاه

در این روش کلاه مخصوص هایلایت مو که دارای منافذی در سطح خود است‌، ‌روی سر قرار داده می‌شود و تکه‌هایی از مو به طور نامنظم از منافذ کلاه خارج می‌شود و با رنگ دلخواه مشتری رنگ می‌شود‌. ‌در اغلب موارد رنگ هایلایت چند درجه روشن‌تر از رنگ موی سر انتخاب می‌شود تا رگه‌های روشن هایلایت مو پاسداران بتوانند به خوبی لا‌به‌لای مو خودنمایی کنند‌. ‌بعد از برداشتن کلاه شاهد تکه‌های روشن مو در میان موهای تیره‌ی سر خواهید بود‌.

ب) هایلایت با فویل

در هایلایت مو فویل‌، ‌فویل‌ها به شکل مستطیل و بلندتر از طول موها‌، ‌برش داده می‌شود و تکه‌های رنگ شده‌ی مو داخل فویل قرار می‌گیرند‌. ‌بعد از رنگ گرفتن موهای داخل فویل‌، ‌شاهد تکه‌های هایلایت شده در میان موهای سر خواهیم بود که شکل و شمایل زیبایی به موهای سر داده‌اند‌.

متداول ترین سوالات در رابطه با هایلایت مو

هایلایت های رنگ موی دیپ رنگ سبز طاووسی.
هایلایت های رنگ مو بالیاژ آبی تیره.
هایلایت رنگ مو هویجی-نارنجی دیپ.
هایلایت های ombre خاکستری یخی.
مدل رنگ موی امبر آبی.
هایلایت های رنگ موی آمبره زرد.
کم نورهای صورتی پاستلی.
هایلایت های بالیاژ بنفش.

رنگ موی روشن‌تر شما را جوان‌تر نشان می‌دهد – اما رنگی که به دنبال آن هستید بسیار مهم است. از رنگ های سرد و خاکستری دوری کنید و با هایلایت های طلایی کمی به ظاهر خود گرما ببخشید. به سراغ رنگ هایی مانند عسلی بروید تا به پوستتان درخشش سالم و جوانی بدهد!

نکات مهم قبل از هایلایت مو

 • قبل از هایلایت موهایتان از ژل‌، ‌ماسک‌های گیاهی یا شیمیایی و سرم‌های تقویت کننده‌، ‌براق کننده و …‌. ‌استفاده نکنید‌.
 • موهایتان قبل از انجام هایلایت باید تمیز باشند‌. ‌به طور معمول اغلب سالن‌های زیبایی‌، ‌قبل از انجام هر عملیاتی روی مو‌، ‌کار شستشوی را انجام می‌دهند‌. ‌البته اگر موها تمیز باشند‌، ‌صرفا از نرم کننده استفاده خواهند کرد‌.
 • سعی کنید رنگ مورد نظرتان را پیش از مراجعه به سالن زیبایی‌، ‌انخاب کنید‌. ‌چون در این صورت کارتان زودتر انجام می‌شود‌. ‌چون دیدن انبوهی از رنگ‌ها در ژورنال‌هایی که به شما داده می‌شود‌، ‌کار انتخاب را سخت‌تر می‌کند‌. ‌البته مشورت کردن با آرایشگر حتما می‌تواند شما را به انتخاب درست‌تری برساند‌.
 • اگر قصد کوتاه کردن موهایتان را دارید حتما قبل از هایلایت و رنگ به آرایشگرتان اطلاع دهید‌. ‌
هایلایت مو

بیشتر بدانیم از : بالیاژ مو در سالن زیبایی عقیلی  

مراقبت از هایلایت مو

هایلایت مو، ‌نیاز به مراقبت‌های بهداشتی خاصی دارند‌. ‌عموما در سالن‌های زیبایی توصیه‌های لازم در این خصوص به افراد داده می‌شود‌. ‌استفاده از شامپو‌ها و نرم کننده‌های مخصوص‌، ‌استفاده از مرطوب کننده‌هایی که سولفات پایینی دارند‌، ‌از جمله‌ی این توصیه‌ها است‌. البته استفاده از نرم کننده‌ها نباید به صورت روزانه انجام شود‌، ‌بلکه باید هفته‌ای یک مرتبه از نرم کننده استفاده کرد‌. روغن نارگیل برای هایلایت مو بسیار مناسب است‌. ‌می‌توانید یک قاشق روغن نارگیل را گرم کرده‌، ‌به موهایتان بمالید و ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه آبکشی کنید‌. قبل از رفتن به استخر از روغن‌های محافظت کننده استفاده کنید‌. ‌چرا که کلر موجود در آب استخر می‌تواند تاثیر مخربی روی هایلایت مو داشته باشد‌.

لیست هایلایت‌های 2020 ‌

 • بلوند مرواریدی با هایلایت‌های طلایی
 • قهوه ای شکلاتی با هایلایت صورتی
 • قرمز هلویی
 • کاراملی سوخته
 • بلوند ترکیبی با ریشه موهای تیره
 • بالیاژ قهوه ای توت فرنگی
 • بلوند ماسه سنگی
 • موکا براق
 • بلوند کثیف با هایلایت‌های عسلی
 • رنگ مو قهوه ای نارنجی

تناسب رنگ هایلایت مو با فصل

شاید این نکته را تا کنون کسی به شما نگفته باشد اما‌، ‌هماهنگی موی سر با فصل می‌تواند به زیبایی و دوام رنگ مو و هایلایت‌تان کمک کند‌. ‌در تابستان به دلیل گرمای هوا و زمان زیادی که در خارج از منزل به سر می‌برید‌، ‌باید رنگی روشن برای هایلات‌ مو خود انتخاب کنید‌. ‌در زمستان به دلیل سردی هوا‌، ‌رنگ‌هایی با پایه تیره‌تر ‌توصیه می‌شود‌. ‌رنگ مو فصلی بیش‌تر روشن است یعنی رنگ‌هایی که تم طلایی یا هلویی دارند و برای زمستان معمولا رنگ‌‌های تیره مثل شرابی‌، ‌بادمجانی و‌‌. ‌. ‌. ‌استفاده می‌شود‌. البته انتخاب دقیق رنگ‌ها در سال‌های مختلف متفاوت است مثلا یک‌سال تابستان رنگ‌های دودی بیش‌تر مد می‌شود و سال دیگر رنگ‌هایی از طیف زیتونی‌. علاوه بر رنگ مویی که نتخاب کرده‌اید‌، ‌اینکه آن را چگونه می‌زنیم هم اهمیت زیادی دارد‌، از آن جایی که رنگ‌های روشن و به خصوص دکلره کردن کار دشواری است‌، ‌توصیه‌مان این است که  هایلایت موهایتان را به یک آرایشگر ماهر بسپارید‌.
هایلایت مو - نسیم عقیلی

قیمت هایلایت مو

قیمت هایلایت مو با گذر زمان تغییر می‌کند اما در حال حاضر کمترین قیمت آن 95 هزار تومان‌، ‌میانگین 145 هزار تومان و ‌‌‌بالاترین قیمت هایلایت مو حدود 550 هزار تومان است‌. ‌ برای زیباتر کردن موها‌، ‌گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست‌، اگر‌ می‌خواهید موهایتان طی رنگ شدن کمترین آسیب را ببیند، ‌هایلایت مو پاسداران بهترین راه خواهد بود‌. ‌البته اگر مطمئن نیستید، ‌توصیه می‌کنیم با یک متخصص مشورت کنید‌. ‌عکس‌های مدل و رنگ مویی که دوست دارید را تهیه کنید و به آرایشگر خود نشان دهید‌، ‌او می‌داند که برای دستیابی به آن رنگ‌، ‌باید چه کارهایی روی موهایتان انجام دهد. ‌همچنین بهتر است او را از عملیات روزانه‌ای که روی موهای خود انجام می‌دهید‌، ‌مانند اتوکشیدن‌، ‌سشوار کشیدن و کرم‌هایی که به موهای خود می‌زنید‌، مطلع کنید تا با آگاهی به این موارد کار هایلایت موهای شما را آغاز کند‌. از نظر متخصصان سلامتی و پوست و مو‌، ‌رنگ کردن مو توصیه نمی‌شود‌. ‌رنگ کردن مو و به خصوص دکلره کردن و تغییر زود به زود رنگ مو‌، ‌به آن‌ها آسیب می‌رساند‌. ‌اما اغلب خانم‌ها دوست دارند بعد از مدتی چهره خود را تغییر دهند و به این تنوع برای فرار از تکرار نیاز دارند‌. ‌پس در صورتی که قصد تغییر رنگ مو‌، ‌هایلایت مو یا هر گزینه دیگری را دارید‌، ‌ابتدا سالن آرایشی مطمئنی را انتخاب کنید که افراد متخصصی به ارائه‌ی خدمات آرایشی مشغول باشند‌، ‌در مرحله‌ی دوم رنگ مو و مواد آرایشی استانداردی را انتخاب کنید تا آسیب کم‌تری متوجه موهایتان باشد‌. در صورت رعایت تمام این نکات بهداشتی‌، ‌می‌توانید با رنگ و هایلایت مو دلخواه‌تان چهره‌ی متفاوت و زیباتری داشته باشید و در مهمانی‌ها و عروسی‌ها بدرخشید‌.

سوالات متداول

1هایلایت مو چیست؟
هایلایت کردن به معنای ایجاد رگه‌های روشن مو‌، ‌در بین موهای تیره‌ی است‌. ‌هایلایت مو با یک آرایش ملایم می‌تواند چهره‌ی شما را زیباتر کند‌. ‌البته باید توجه داشته باشید که هایلایت یک کار ‌کاملا تخصصی است و اگر آرایشگر شما خلاقیت داشته باشد و مدل‌های جدید و متنوعی به شما پیشنهاد کند‌، ‌قطعا نتیجه‌ی کار بهتر خواهد بود‌.
2 انواع هایلایت مو کدام است ؟
هایلایت مو به دو دسته تقسیم میشود :

 • هایلایت مو با کلاه
 • هایلایت مو با فویل

3آیا هایلایت مو نیاز به مراقبت دارد ؟
هایلایت مو، ‌نیاز به مراقبت‌های بهداشتی خاصی دارند‌. ‌عموما در سالن‌ های زیبایی توصیه‌های لازم در این خصوص به افراد داده می‌شود‌. ‌استفاده از شامپو‌ها و نرم کننده‌های مخصوص‌، ‌استفاده از مرطوب کننده‌هایی که سولفات پایینی دارند‌، ‌از جمله‌ی این توصیه‌ها است‌. البته استفاده از نرم کننده‌ها نباید به صورت روزانه انجام شود‌، ‌بلکه باید هفته‌ای یک مرتبه از نرم کننده استفاده کرد‌.